MENU
Главная » Статьи » Мои статьи

Відкрита і прихована електропроводка

Відкрита і прихована електропроводка

                                           

Проводку розділяють на відкриту (по поверхні стін і стель) і приховану (у стінах, стелях і перекриттях).

Відкрита проводка

Відкрита проводка не прикрашає приміщення. Але є в ній безперечні плюси: не потрібно «довбати» стіни, будь–яка ділянка доступна для ремонту і підключення нових електроспоживачів. Цей вид проводки найчастіше застосовують на дачах і в підсобних приміщеннях.

У квартирі відкрита проводка може бути прокладена в коробах (кабель – каналах) або встановлена на ізолюючих опорах. Монтаж її проводять на ізоляторах на висоті не менше 2 м від підлоги (не рахуючи спусків до вимикачів і штепсельних розеток). Гаки і кронштейни ізоляторів надійно закріплюють в основному матеріалі стін, а ізолятори на гаках. При відкритій проводці з’єднання проводів проводять безпосередньо на ізоляторах.

Прихована проводка

Прихована проводка може бути укладена в металевих трубах, в металорукавах, в неметалічних трубах або в штробах. Монтаж прихованої електричної проводки в стінах (підлозі, перегородках з гіпсових плит) проводять в штробах. Для її прокладання під проводку застосовують, як правило, електричний штроборіз. Після монтажу проводки штроби зашпакльовують. Прокладка всередині металевих труб забезпечує високу електробезпеку і надійність проводки. В цьому випадку, по–перше, виключаються пошкодження проводки при виконанні ремонтних робіт. І, по–друге, з’являється можливість заміни проводки без вскриття стін і підлоги шляхом протягання нового дроту замість старого. При цьому в трубах слід прокладати відповідну проводку.

Якщо будинок цегляний, то приховану електропроводку найчастіше прокладають під шаром штукатурки і в порожнечах бетонних плит перекриттів. За підвісними стелями і облицювальними стінами проводку прокладають в металевих трубах, забезпечуючи можливість заміни проводів.

Фахівці радять прокладати дроти паралельно архітектурним лініям. Відстань від плит перекриттів не повинна перевищувати 150 мм. У місцях введення проводів в металеві відгалужувальні коробки мають бути встановлені втулки або відрізки поліхлорвінілової трубки.

Крізь стіни і міжповерхові перекриття дроти і кабелі прокладають в трубах. По дерев’яних або рівноцінних їм горючим стінам і поверхням приховану прокладку проводів проводять по намету штукатурки завтовшки не менше 10 мм. Шар штукатурки повинен виступати не менше чим на 10 мм з кожного боку дроту. При облицюванні стін певними матеріалами (наприклад, сухою штукатуркою, оргалітом, облицювальною дошкою (вагонкою), що приводить до утворення порожнеч в місці прокладки проводів) дроти закладають алебастром або штукатуркою по всій довжині шаром завтовшки не менше 3 мм.

Категория: Мои статьи | Добавил: tmblogadmin (02.11.2016)
Просмотров: 492 | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
avatar